Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 813

Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 814
Radovan Dzurčanin SEO Blog - Z denníčka amatérskeho SEO bloggera
Radovan Dzurčanin SEO Blog

Z denníčka amatérskeho SEO bloggera

V poslednom čase som na SEO nemal veľa času, no nahromadili sa vo mne myšlienky, o ktoré by som sa s vami chcel podeliť.

Po prvé, SEO experti:

Tibor na svojom blogu napísal zopár kvalitných článkov, ktoré rozhodne stoja za to, aby ste si ich prečítali. Opäť sa mu podarilo rozvíriť tichú hladinu slovenského SEO priemyslu, pričom si zobral na mušku takzvaných slovenských seo expertov, ktorí úspešne komolili samotný názov SEO – namiesto search engine optimization, písali search engine optimalization. Úprimne sa priznám, ani ja som slovo optimization zo začiatku nevedel dobre vyhláskovať a väčšina Slovákov asi robí tú istú chybu. Koniec koncov, hľadanie obľúbených misspellingov (chýb v hláskovaní) je veľmi úspešná SEO stratégia, využívaná pri najkonkurenčnejších kľúčových slovách. Lenže tu nejde o žiadnu stratégiu, ale o jednoduchú nevedomosť. Zverili by ste svoj web človeku, ktorý ani nevie ako sa „optimalizácia pre vyhľadávače“ povie po anglicky? Prečo nie? Nuž možno preto, že takmer všetky informácie o SEO sú v Angličtine, takže bez jej znalosti sa o SEO mohli naučiť veľké….. nič.

Po druhé, SEO blbci:

Viktor mi napísal reakciu na nedávny článok o SEO blbcoch. Podľa neho je SEO blbcom ten, kto pozná seo rok, možno dva… seo totiž podľa Viktora funguje už od konca roku 2002. V prvom rade si dovolím nesúhlasiť s tým, že SEO funguje od konca roku 2002. Podľa mňa, SEO funguje od vtedy, odkedy existujú vyhľadávače. Wikipedia uvádza, že webmástri začli optimalizovať pre vyhľadávače už v polovici 90-tych rokov 20. storočia. Prvá písomná zmienka o SEO sa podľa Dannyho Sullivana dátuje na 26. júla 1997. Ale nie o tom som chcel… Reakcia podobného charakteru sa objavila na Tiborovom blogu, konkrétne: je to nasmiech.. ked si niekto, kto pozna seo jeden rok vytvori stranku a zacne kydat na ostatnych.. Nuž s týmto už vôbec nemôžem súhlasiť. V prvom rade sa Tibor o SEO zaujíma už minimálne 2 roky, svedčí o tom aj dátum registrácie na celosvetovom fóre SEOchat. Po druhé, podľa mňa nie je SEO expertom ten, kto robí SEO dlho, ale ten, kto robí SEO dobre. Nuž a to si veľmi ľahko viete overiť aj sami, stačí naťukať do vyhľadávača www.google.sk a…

Po tretie, výmena odkazov po slovensky:

Web linx2u zareagoval promptne na môj článok o ich webe a odstránil možnosť omylom si vymieňať odkaz s tým istým webom niekoľko krát. Bodaj by aj iné firmy reagovali tak promptne na požiadavky zákazníkov. Blahoželám.

Po štvrté, kto je najlepší v SEO na Slovensku?:

Ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že sa chválim nerád, ale často… :) Nuž to som celý ja. Opäť sa teda vrátim k Tiborovmu článku o SEO expertoch, v ktorom vypichol, že najlepšie je hľadať SEO expertov tak, že si jednoducho SEO vyhľadáte v Google. Nuž napriek tomu, že ja osobne SEO služby na Slovensku zatiaľ neponúkam, nedá mi nespomenúť, aké dobré výsledky dosahujú moje amatérske weby:

SEO – včera druhé, dnes dokonca prvé miesto v najkonkurenčnejšej SEO fráze! (je možné, že to v najbližších dňoch bude trošku fluktulovať)

SEO optimalizácia – druhé miesto

Anglické search engine optimisation – prvé miesto

Americké search engine optimization – desiate miesto (pravda je, že slovo optimalization takmer vôbec nepoužívam, keďže skôr inklinujem k UK English)

Optimalizácia pre vyhľadávače – druhé miesto

SEO Blog – prvé miesto

SEO Fórum – prvé miesto

Nuž, človeče, pochváľ sa sám, lebo inak ťa nikto nepochváli…

Po piate, spätný odkaz zadarmo: Na slovenskom SEO fóre je stále mŕtvo. Preto by som vám chcel ponúknuť možnosť získať spätný odkaz zadarmo. Stačí ak sa zaregistrujete a predstavíte svoju stránku. Na Slovensku nemáte veľa podobných možností, využite to, čo vám ponúkam a spropagujte sa. V tom najhoršom prípade získate jeden spätný odkaz s textom (anchor text) podľa vášho želania, nuž a to sa predsa počíta :)

Po šieste, nový affiliate program: Tak a na záver ešte niečo z mojej pošty. Nedostávam často emaily od žien, ale napísala mi pani Michaela Dragunova, s ponukou kvalitného (nie sexu ako to bolo v jednom filme) affiliate programu. Ak máte záujem predávať webhosting, nech sa páči:

Dobry den, vidim, ze sa venujete okrem ineho aj Affiliate marketingu, budem rada ak si najdete cas a pozriete si nas Affiliate program http://www.webhostingy.net/…-program.htm , pripadne sa do neho i zapojite. Dakujem za vas cas.

Takže nech sa páči…

««« Předchozí text: Ako zabrániť indexácii webstránky Následující text: Google Toolbar Pagerank Update »»»

Radovan Dzurčanin | 23.9.2007 Ne 16:05 | Google | 0 | 25325x

Diskusia k textu

Rss komentářů tohoto textu - Nový komentár

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.

Radovan Dzurčanin

Momentálne žijúci v Dubline. Amatérsky sa zaujímam o SEO, takže moje názory neberte až tak vážne.

Témy tohto blogu sú:

SEO Optimalzácia pre vyhľadávače

Internet Marketing

Z denníčka amatérskeho SEO bloggera

Kategórie SEO Blogu

Vše Google Naučme sa SEO Úspechy našej SEO stránky SEO Zaujímavosti Mimo SEO Internetový marketing

 Online: 0 lidí