Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 813

Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 814
Radovan Dzurčanin SEO Blog - Google Toolbar Pagerank Update
Radovan Dzurčanin SEO Blog

Google Toolbar Pagerank Update

Pred časom som upozorňoval, že update pageranku ako ho vidíme na Google toolbare, mal nastať každú chvíľu. Nestalo sa tak.

V prvom rade chcem upozorniť, že zelená čiarka na Google Toolbare, teda takzvaný Google Toolbar PageRank s hodnotami 0 až 10, nemá žiadny priamy vplyv na umiestnenie stránky vo vyhľadávačoch. Nepriamy vplyv určite existuje, keďže Google Toolbar PageRank je odvodený od skutočného Google PageRanku a ten vplyv na umiestnenie má. Faktom však je, že webmástri malú zelenú čiarku jednoducho milujú a porovnávajú si ju s rovnakým entuziazmom, s akým si chlapi porovnávajú svojich vtákov.

No vráťme sa k téme. Google naposledy menil Toolbar Pagerank v apríli 2007. Obvykle mu to trvá 3 mesiace, no prešlo už 5 mesiacov a stále nič. Na fóre Digitalpoint nedávno Matt Cutts (zamestnanec Google známy svojim blogom, v ktorom dáva cenné informácie o SEO) povedal, že: „As far as the toolbar PageRank, I definitely wouldn't expect to see it in the next few days. Probably not even in the next couple weeks, if I had to guess.“ Teda sám Google guy si myslí, že oneskorenie bude ešte dlhšie a tým nepriamo naznačuje, že sa práve chystá niečo veľké.

Niektorí blogeri dokonca zašli v úvahách priďaleko a pohrávajú sa s myšlienkou, že Google Pagerank bude zrušený úplne. Sú to však skôr kačice, ktoré nemajú žiadny racionálny základ.

Zaujímavý názor nedávno priniesol Tibor na svojom blogu. Tibor si myslí, že Google pripravuje viacero zmien, konkrétne nový algoritmus, devalvácia platených odkazov a nový prístup k supplemental indexu. V podstate súhlasím, no dovolím si ísť vo svojich úvahách trošku ďalej.

Podľa mňa skutočne dochádza k prechodu na nový algoritmus vyhodnocujúci výsledky Google vyhľadávaní. Je však dosť možné, že sa mení iba algoritmus na výpočet PageRanku a to tak (ako poznamenal tybi), že sa doň zahrnú zmeny týkajúce sa supplemental indexu a platených odkazov. Avšak zmeny sa nebudú týkať len platených odkazov, ale aj výmeny odkazov, nekvalitných katalógov, spamu na internete, odkazov z blogov, internetových fór a podobne. Dôjde k devalvácii takýchto odkazov a je dosť možné, že nebudú prenášať žiadny, respektíve minimálny PageRank.

Ponaučenie? Získavajte spätné odkazy aj naďalej, ale zamerajte sa na kvalitu, nie kvantitu. Zapamätajte si, že odkaz zo stránky, ktorá odkazuje na spam, má nulovú hodnotu. Získavajte odkazy zo stránok, ktoré sú obsahovo blízke vášmu kľúčovému slovu.

Ak chcete na túto tému diskutovať, zapojte sa do diskusie na prvom slovenskom SEO fóre (nutná registrácia).

««« Předchozí text: Z denníčka amatérskeho SEO bloggera Následující text: SEO Experti: použitie kľúčových slov na stránke »»»

Radovan Dzurčanin | 24.9.2007 Po 15:06 | Google | 0 | 26012x

Diskusia k textu

Rss komentářů tohoto textu - Nový komentár

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.

Radovan Dzurčanin

Momentálne žijúci v Dubline. Amatérsky sa zaujímam o SEO, takže moje názory neberte až tak vážne.

Témy tohto blogu sú:

SEO Optimalzácia pre vyhľadávače

Internet Marketing

Google Toolbar Pagerank Update

Kategórie SEO Blogu

Vše Google Naučme sa SEO Úspechy našej SEO stránky SEO Zaujímavosti Mimo SEO Internetový marketing

 Online: 0 lidí