Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 813

Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 814
Radovan Dzurčanin SEO Blog - SEO Experti: použitie kľúčových slov na stránke
Radovan Dzurčanin SEO Blog

SEO Experti: použitie kľúčových slov na stránke

SEOmoz nedávno zverejnil výsledky výskumu na ktorom sa podieľalo 37 expertov z oblasti SEO. Spoločne hlasovali o tom, ktoré faktory najväčšou mierou priespievajú k popredným umiestneniam vo výsledkoch vyhľadávania v Google. Napriek tomu, že do prieskumu nebolo zakomponovaných všetkých (odhadom viac ako 200) faktorov, z ktorých algoritmus pozostáva, získané výsledky vo veľkej miery naznačili ako Google algoritmus funguje.

Keďže experti zvažovali faktory, rozdelené do štyroch kategórií, rozhodol som sa napísať o tomto prieskume sériu článkov. Ten prvý rozoberá význam využívania kľúčových slov v jednotlivých elementoch stránky, teda pri takzvanej on-page optimalizácii.

Jednoznačným top faktorom je title stránky. Christine Churchill sa o ňom vyjadrila, že ak nemáte čas na SEO, vyplňte aspoň Title.

Ďalším faktorom v poradí podľa významnosti je obsah. Je dobré rozumne ním rozstrúsiť kľúčové slová a ich sémanticky príbuzné variácie, pretože Google algoritmus sa stáva postupne sofistikovanejším. Nehľadí už iba na samotné kľúčové slová v text, ale berie do úvahy aj kontext, v ktorom sú použité.

Na ďalšej priečke je H1 tag, aj keď viacerí experti zdôraznili, že mnohé stránky sú úspešné v Google aj bez toho, aby akýkoľvek H1 mali. Nasleduje použitie kľúčového slova v názve domény resp. v URL stránky.

O trošku nižšie sa umiestnili H(x) tagy, Bold/Strong textu, respektíve ALT/Title u obrázkov. Poradie uzatvára Description a Keywords. Predovšetkým keywords sú v súčasnosti v Google nepodstatným faktorom. V tomto smere sa mi páčilo tybiho vyjadrenie, že on už ani len nestráca čas vypĺňaním meta keywords.

Toto bol len veľmi stručný výber z článku, prečítajte si ho celý na našom SEO webe.

««« Předchozí text: Google Toolbar Pagerank Update Následující text: Mečiara stále hľadajú »»»

Radovan Dzurčanin | 30.9.2007 Ne 17:05 | Google | 0 | 27534x

Diskusia k textu

Rss komentářů tohoto textu - Nový komentár

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Tento text již nelze dále komentovat.

Radovan Dzurčanin

Momentálne žijúci v Dubline. Amatérsky sa zaujímam o SEO, takže moje názory neberte až tak vážne.

Témy tohto blogu sú:

SEO Optimalzácia pre vyhľadávače

Internet Marketing

SEO Experti: použitie kľúčových slov na stránke

Kategórie SEO Blogu

Vše Google Naučme sa SEO Úspechy našej SEO stránky SEO Zaujímavosti Mimo SEO Internetový marketing

 Online: 0 lidí