Warning: mysql_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 813

Warning: mysql_free_result() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /www/m/o/u4061/public_html/_sub/seo/blog/sablona.php on line 814
Radovan Dzurčanin SEO Blog - Mečiara stále hľadajú
Radovan Dzurčanin SEO Blog

Mečiara stále hľadajú

Pri písaní tohto článku som si spomenul na starý dobrý vtip o Vladovi: „Viete prečo sa Vladimír Mečiar nemôže hrať na schovávačku???? No predsa preto, že by ho nikto nehľadal.“ Nuž na rozdiel od Vlada, mnohí SEO experti sa na schovávačku hrajú a to aj napriek tomu, že ich nikto nehľadá. Smutne sa priznávam, že som jeden z nich – vedome a dobrovoľne. O čom hovorím?

Reč je o kľúčových slovách. Každá aktivita v oblasti SEO optimalizácie web stránky sa začína výberom kľúčových slov, pre ktoré budete stránku optimalizovať. Pri výbere je nutné brať do úvahy viacero faktorov. Nechcem tu rozpisovať presný postup výberu najlepšieho kľúčového slova, to je skôr téma na SEO článok. Jedným zo spomínaných faktorov je však počet hľadaní daného kľúčového slova – a to je práve kameň úrazu tohto blogu. Je totiž optimalizovaný na moje meno (ktoré nikto nehľadá) resp. na frázu SEO blog, ktorú pre zmenu na Slovensku vyhľadáva len málokto (pravdepodobne len SEO blogeri).

Chcel by som preto spomenúť nástroje, ktoré majú slovenskí webmástri k dispozícii pri výbere kľúčových slov. Už dávnejšie som písal o jednom z mála slovenských našepkávačov. Jedným dychom však bolo nutné priznať, že údaje z Etarget.sk sú pre potreby SEO veľmi nespoľahlivé.

Ďalšou alternatívou, ktorá sa našincovi naskytuje je Google Adwords Keyword Tool (je nutné si nastaviť slovenský jazyk a slovenský región). Žiaľ, Google si informáciu o počte vyhľadávaní nechal len pre seba a nám ponúka len málovravné grafy. V každom prípade je to dosť dobrý nástroj na získanie hrubej predstavy o tom ktorom kľúčovom slove. Tento nástroj je možné doplniť o informácie z Google Trends, v ktorom si môžete porovnávať vývoj vyhľadávaní jednotlivých kľúčových slov v čase. Ak kľúčové slová oddelíte čiarkou, môžete ich porovnávať aj navzájom. Nevýhodou znova zostáva, že Google si presné informácie o počtoch vyhľadávaní skrýva v trezoroch.

Slovenskí webmástri majú výhodu v tom, že do istej miery sú relevantné aj údaje z českých zdrojov. Veľmi cenné informácie poskytuje seznam. Bodaj by sa ním inšpiroval aj jeho slovenský brat Zoznam.sk.

Našťastie odnedávna funguje kvalitný slovenský keyword suggestion tool Openphrases. Vďaka tomu, majú slovenskí webmástri konečne relevantné informácie o slovenských kľúčových slovách. Žiaľ, otázka podkladov pre štatistiky zostala a zostane nezodpovedaná. Podľa autorov ide o reálny vyhľadávač nezameraný vôbec na nič, respektíve zameraný na všetko. Po linx2u je to už druhý sympatický SEO projekt, ktorý v poslednom období na Slovensku vznikol . Verím, že v nastúpenom trende sa bude pokračovať.

Nuž a čo povedať na záver? Snáď len to, že podľa Openphrases, Mečiara žiaľ stále ľudia hľadajú…

««« Předchozí text: SEO Experti: použitie kľúčových slov na stránke Následující text: Hulu môžeme pozerať aj v Európe »»»

Radovan Dzurčanin | 7.10.2007 Ne 23:36 | Google | 3 Komentáre | 31537x

Diskusia k textu

Rss komentářů tohoto textu - Nový komentár

[1] reaguj web barjak
:-)

Zaujimaví članok…

2.1.2008 St 23:29
[2] reaguj web Svet Yorkshire terriers
Re: Mečiara stále hľadajú

Na Openphrases som narazil iba nedávno, je to veľká pomoc. Bez takejto pomoci nemám, ako začiatočník možnosť efektívne spravovať svoj web. Som vďačný aj za rady v ostatných článkoch.

31.1.2008 Čt 16:28
[3] reaguj web Acro

Souhlasím s barjakem, velmi dobře napsané.

31.5.2008 So 18:20
Pridaj komentárPríspovok využíva formátovanie Texy!. HTML nie je povolené, odkazy se transformujú automaticky.
Kto je nechutný populista?
Odpověd:

Radovan Dzurčanin

Momentálne žijúci v Dubline. Amatérsky sa zaujímam o SEO, takže moje názory neberte až tak vážne.

Témy tohto blogu sú:

SEO Optimalzácia pre vyhľadávače

Internet Marketing

Mečiara stále hľadajú

Kategórie SEO Blogu

Vše Google Naučme sa SEO Úspechy našej SEO stránky SEO Zaujímavosti Mimo SEO Internetový marketing

 Online: 0 lidí